WWR

ZAPRASZAMY DO NASZYCH PLACÓWEK TERAPEUTYCZNYCH - PRZEDSZKOLE I SZKOŁA DOBRY START CZEKAJĄ NA WAS! :-)

W naszym przedszkolu prowadzimy bezpłatne zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Państwa dziecko nie musi być naszym przedszkolakiem, aby korzystać z potrzebnej terapii. Zajęcia WWR są otwarte dla wszystkich – po wcześniejszym umówieniu i przekazaniu nam stosownej specjalistycznej opinii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Dziecko może skorzystać z WWR w ramach programu Za życiem i korzystać bezpłatnie z nawet 5 zajęć terapeutycznych (50 min.) w tygodniu, z różnymi specjalistami ! To bardzo duże wsparcie i możliwość ćwiczenia wielu umiejętności w rożnych obszarach rozwojowych. Więcej o tym programie https://www.przedszkolny-dobrystart.com.pl/za-zyciem-okro.html

Jednocześnie, korzystając z ww. zajęć, Państwa Dziecko może również uczestniczyć w terapii WWR, w ramach przedszkola czy poradni psychologiczno-pedagogicznej. W Dobrym Starcie, zapewniamy bezpłatnie 1 zajęcia terapeutyczne (50 min.) w tygodniu, z wybranym specjalistą.

Drogi Rodzicu, jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku intensywne wsparcie terapeutyczne, zapraszamy do Dobrego Startu!

Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju?

Wczesne wspomaganie rozwoju to wsparcie dzieci z niepełnosprawnością i zagrożonych niepełnosprawnością, w wieku od urodzenia do podjęcia obowiązku szkolnego. W naszej placówce prowadzimy terapię dzieci w wieku od 2 roku życia do momentu osiągnięcia dojrzałości szkolnej (pójścia do I klasy szkoły podstawowej). WWR bazuje na zintegrowanych działaniach terapeutycznych z wykorzystaniem sprawdzonych metod. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie różnic rozwojowych i prawidłowe przygotowanie dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Wczesne wspomaganie rozwoju jest wskazane szczególnie u dzieci z:

·        z zaburzeniami rozwojowymi

·        z zespołami genetycznymi

·        autyzmem,

·        z niepełnosprawnością ruchową,

·        z niepełnosprawnością intelektualną

·        z zaburzeniami zachowania

WWR – oferta przedszkola „Dobry Start”

Nasza oferta indywidualnych, bezpłatnych zajęć terapeutycznych w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka obejmuje:

- terapię psychologiczną

- terapię pedagogiczną

- terapię logopedyczną

- fizjoterapię (rehabilitację ruchową)

- terapię integracji sensorycznej i terapię ręki

Warunkiem korzystania z zajęć jest posiadanie przez dziecko opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydanej przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Zajęcia WWR prowadzą wykwalifikowani terapeuci z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością. Dzięki temu, że terapia prowadzona jest indywidualnie, możemy dostosować jej tempo i program do potrzeb dziecka, co pozwala uzyskać widoczne efekty terapii.

Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 737 164 711 oraz 737 164 783. Zapraszamy do kontaktu :-)