WWR

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W DOBRYM STARCIE. ZAPRASZAMY DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA :-)

Drodzy Rodzice,

w naszym przedszkolu prowadzimy bezpłatne zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Państwa Dziecko nie musi być naszym Przedszkolakiem, aby korzystać z potrzebnej terapii. Zajęcia WWR są otwarte dla wszystkich – po wcześniejszym umówieniu i przekazaniu nam stosownej specjalistycznej opinii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Czym jest wczesne wspomaganie rozwoju?

Wczesne wspomaganie rozwoju to wsparcie dzieci z niepełnosprawnością i zagrożonych niepełnosprawnością, w wieku od urodzenia do podjęcia obowiązku szkolnego. W naszej placówce prowadzimy terapię dzieci w wieku od 2 roku życia do momentu osiągnięcia dojrzałości szkolnej (pójścia do I klasy szkoły podstawowej). WWR bazuje na zintegrowanych działaniach terapeutycznych z wykorzystaniem sprawdzonych metod. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie różnic rozwojowych i prawidłowe przygotowanie dziecka do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Wczesne wspomaganie rozwoju jest wskazane szczególnie u dzieci z:

• z zaburzeniami rozwojowymi
  • z zespołami genetycznymi
  • z autyzmem,
  • z niepełnosprawnością ruchową,
  • z niepełnosprawnością intelektualną
  • z zaburzeniami zachowania
  • zaburzeniami wzroku i słuchu

WWR – oferta przedszkola „Dobry Start”

Nasza oferta indywidualnych, bezpłatnych zajęć terapeutycznych w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka obejmuje:

- terapię psychologiczno-pedagogiczną

- terapię logopedyczną

- fizjoterapię (rehabilitację ruchową)

- terapię integracji sensorycznej i terapię ręki

Warunkiem korzystania z zajęć jest posiadanie przez dziecko opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydanej przez publiczną lub niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Zajęcia WWR prowadzą wykwalifikowani terapeuci z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością. Dzięki temu, że terapia prowadzona jest indywidualnie, możemy dostosować jej tempo i program do potrzeb dziecka, co pozwala uzyskać widoczne efekty terapii.

Bardziej szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 532 429 355. Zapraszamy do kontaktu :-)