Terapia autyzmu

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W DOBRYM STARCIE. ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA TERAPEUTYCZNEGO:-)

Terapia autyzmu

Autyzm jest rodzajem zaburzenia rozwojowego, które w różnym stopniu może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Chociaż przyczyny jego występowania nie do końca są znane, to współcześnie terapia autyzmu jest coraz bardziej rozpowszechniona. Metod wspomagających rozwój osób dotkniętych tym zaburzeniem jest wiele, a im wcześniej zostanie podjęta interwencja terapeutyczna, tym lepsze rezultaty może przynieść. Przydatna jest szczególnie terapia behawioralna dzieci z autyzmem, która uczy odpowiednich zachowań poprzez nagradzanie tych, które są „prawidłowe” (akceptowalne społecznie), a pomijanie tych nieakceptowalnych. Dzięki temu, że podejście behawioralne nie stosuje kar, a jedynie zaznacza nieprawidłowość pewnych zachowań poprzez brak nagrody, jest doskonałym narzędziem do pracy z dziećmi.

Terapia behawioralna dzieci z autyzmem w przedszkolu i szkole „Dobry Start” – Warszawa

Przedszkole oraz szkoła terapeutyczna „Dobry Start” w Warszawie dysponują kadrą wysoko wykwalifikowanych specjalistów i realizują własny program integrujący edukację dzieci z terapią autyzmu. Kameralna atmosfera obu placówek oraz unikalna struktura ich funkcjonowania pozwalają terapeutom podchodzić indywidualnie do każdego dziecka oraz poświęcić mu odpowiednią ilość czasu i uwagi. To niezwykle ważne, ponieważ terapia behawioralna dzieci z autyzmem wymaga konsekwencji, cierpliwości i zaangażowania. Ważne jest również zwrócenie uwagi na indywidualne tempo rozwoju oraz potrzeby każdego dziecka. Wówczas terapia autyzmu przynosi najlepsze rezultaty.

Nasi specjaliści prowadzą terapię behawioralną dzieci z autyzmem w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania. To uznana i skuteczna metoda, pozwalająca w naturalny sposób pracować nad zachowaniem dziecka. Elementy terapii autyzmu są częścią codziennego programu w przedszkolu i szkole „Dobry Start”. Prowadzimy też warsztaty dla rodziców ułatwiające przeniesienie stosowanych w placówce metod terapeutycznych na grunt domowy. Zapraszamy do kontaktu, jeśli mają Państwo pytania na temat naszej działalności.