Kurs terapia behawioralna

SZKOLENIE DLA TERAPEUTÓW I NAUCZYCIELI - TERAPIA BEHAWIORALNA DLA DZIECI Z ZABURZENIAMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU

TERAPEUTO, CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NASZEGO ZESPOŁU??? DOWIEDZ SIĘ KOGO POSZUKUJEMY...

Zapraszamy Państwa na 4 edycję kursu - prowadzimy już zapisy na 2018r.

Praktyczne wykorzystanie technik Stosowanej Analizy Zachowania (SAZ) w praktyce terapeutyczno - edukacyjnej dzieci z autyzmem.

Kurs III stopniowy.

Termin:

I stopień: 3-4 marca 2018r., sobota-niedziela, godz. 10:00 - 16:00

II stopień: 7-8 kwietnia 2018r., sobota-niedziela, godz. 10:00 - 16:00

III stopień: 12-13 maja 2018r., sobota-niedziela, godz. 10:00 - 16:00

Cena:

400 zł / jeden stopień lub 1200 zł / cały kurs

Na życzenie uczestnika wystawiamy faktury VAT.

Cena obejmuje również materiały szkoleniowe, przerwy kawowe i drobny poczęstunek.

Odbiorcy:

psychologowie, logopedzi, pedagodzy specjalni, inni specjaliści pracujący z dziećmi z autyzmem, rodzice.

Miejsce:

Przedszkole Terapeutyczne "Dobry Start", ul. Internetowa 33, 03-290 Warszawa - Zielona Białołęka

Program kursu:

I stopień:

1. Trochę historii behawioryzmu – tyle, ile każdy terapeuta behawioralny wiedzieć powinien.

2. Stosowana Analiza Zachowania – co to jest za dziedzina nauki i czym się zajmuje?

3. Podstawowe procesy behawioralne rządzące ludzkim i nie tylko ludzkim zachowaniem.

4. Ważne zasady prowadzenia terapii behawioralnej.

5. Cele terapii behawioralnej.

6. Założenia terapii behawioralnej w zaburzeniach ze spektrum autyzmu.

7. Komu i po co są potrzebne wzmocnienia?

8. Wczesna intensywna interwencja behawioralna.

9. Jak uczyć nowych umiejętności – podstawowe techniki behawioralne.

II stopień:

1. Teoria w praktyce – wykorzystanie podstawowych technik behawioralnych – ćwiczenia praktyczne.

2. Jak rozwinąć funkcjonalną komunikację u osób z autyzmem?

3. Diagnoza funkcjonalna poziomu umiejętności jako podstawa do tworzenia indywidualnych programów terapeutycznych.

4. Jak nauczyć samodzielności w życiu codziennym?

5. Jak nauczyć małe dziecko bawić się samodzielnie i adekwatnie do wieku?

6. Trening czystości.

III stopień:

1. Behawioralny model integracji.

2. Funkcjonalna analiza zachowań – programy modyfikacji zachowań zakłócających proces uczenia.

3. Metody redukowania zachowań niepożądanych wg R.M. Foxx’a.

4. Stymulacje, fobie i kompulsje – jak sobie z nimi radzić?

5. Dokumentacja behawioralna – efektywny sposób monitorowania i ewaluacji programu terapii.

6. Podsumowanie szkolenia.

Prowadzący:

Mgr Teresa Mayer – wieloletni, doświadczony trener, praktyk, superwizor SAZ, więcej informacji pod linkiem
Mgr Agnieszka Rajs Glazar - wieloletni, doświadczony trener, praktyk i superwizor SAZ, więcej informacji pod linkiem

Zapis na kurs:

Należy pobrać Kartę zgłoszeniową - dostępną ponizej w formacie .pdf, wypełnić a następnie jako skan odesłać na adres: m.przycka@przedszkole-dobrystart.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Przycka - email: m.przycka@przedszkole-dobrystart.pl , tel. 729 38 99 33

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia o ukończeniu kursu - tylko w przypadku gdy uczestniczyli we wszystkich stopniach kursu, z wyszczególnieniem podstawowych treści oraz ilości godzin.

Ukończenie kursu III-stopniowego umożliwia uczestnikom korzystanie z dalszych form szkolenia warsztatowego w ramach prowadzonej przez Fundację OD POCZĄTKU Akademii Behawioralnej Autyzmu (więcej informacji www.odpoczatku.pl).

Autyzm kurs - terapia behawioralna szkolenie Warszawa.