Szkoła

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W DOBRYM STARCIE. ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA TERAPEUTYCZNEGO:-)

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Dobry Start”

Sukces i 6 lat doświdczenia naszego przedszkola terapeutycznego (specjalnego) spowodował, że byliśmy gotowi pójść o krok dalej. Dlatego we wrześniu 2019 r. rozpoczęła swoją działalność szkoła specjalna dla dzieci z autyzmem „Dobry Start”. Przy jej tworzeniu przyświecały nam te same idee, jakie istotne były przy prowadzeniu grup przedszkolnych tj: rozwój komunikacji, kontaktów społecznych, pozytywnych zachowań, samodzielności i umiejętności poznawczych naszych podopiecznych. Pragniemy odpowiadać na wszelkie potrzeby dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, zapewniając im najlepszą edukację i terapię. To dlatego nasza szkoła terapeutyczna jest najlepszym miejscem dla Państwa dzieci.

Pierwszy dzwonek w szkole dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną „Dobry Start” wybrzmiał 2 września 2019 roku. W tym roczniku uruchomiliśmy klasę I dla uczniów z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Szkoła specjalna dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną – więcej o ofercie

Program wychowawczy będzie uwzględniał zarówno zajęcia edukacyjne wynikające z podstawy programowej, jak i specjalistyczną terapię. W programie znajduje się m.in. terapia behawioralna autyzmu w oparciu o Stosowaną Analizę Zachowania oraz zajęcia z rozwoju komunikacji alternatywnej PECS prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę. Wszystko po to, by szkoła dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną zapewniła Państwa pociechom „Dobry Start” w przyszłość i przygotowała je do dalszej edukacji oraz samodzielnego funkcjonowania w świecie.

Szkoła terapeutyczna dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną – co nas wyróżnia?

Nowopowstająca szkoła specjalna dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną „Dobry Start” jest efektem pracy twórców przedszkola o tej samej nazwie, które działa na mapie Warszawy już od kilku lat i cieszy się uznaniem rodziców dzieci o specjalnych potrzebach. Wykwalifikowana kadra nauczycieli i terapeutów czuwa nad prawidłowym rozwojem uczniów w każdym aspekcie. Dzieci mają zapewnioną kompleksową opiekę specjalistów. Klasy są bardzo kameralne i liczą czworo lub pięcioro uczniów. Istnieje również możliwość nauczania indywidualnego.

Szkoła terapeutyczna stawia na wyjątkową atmosferę i otwartość na potrzeby dzieci. Placówka ma swoją siedzibę w Warszawie, przy ul. Internetowej 33. Zapraszamy rodziców potencjalnych uczniów do kontaktu – chętnie udzielimy Państwu szczegółowych informacji.