przedszkole dla dzieci z autyzmem Warszawa


PrzedszkoleRekrutacja do szkoły terapeutycznej Dobry Start na rok 2021/2022 rozpoczęta! Zapraszamy na bezpłatne konsultacje :-)


Zapraszamy do Przedszkola Terapeutycznego „Dobry Start” dzieci  z diagnozą autyzmu / Z. Aspergera, od 2,5 r.ż. do 7 r.ż., które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, zgodnie z art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.)

 

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, przez cały rok, z wyjątkiem przerwy zimowej (2 tygodnie ferii zimowych dla woj. mazowieckiego) oraz wakacyjnej (2 tygodnie przerwy w sierpniu).

 

Nasze grupy liczą 4 dzieci, którymi terapeutycznie i edukacyjnie na stałe opiekuje się po 2 terapeutów – nauczycieli. Dodatkowo w porozumieniu z nauczycielami, z dziećmi pracują fizjoterapeuta / terapeuta SI, logopeda, dogoterapeuta, zarówno na zajęciach indywidualnych jak i grupowych.

Czas trwania zajęć jest dostosowany indywidualnie do aktualnych możliwości rozwojowych dziecka.

 

Plan dnia jest bardzo ważny w codziennej organizacji placówkitworzy swojego rodzaju przewidywalną strukturę, w której dzieci czują się bezpiecznie. Oczywiście, nasz plan dnia to nie sztywny grafik "od do", taki sam dla każdego dziecka. Może się różnić w zależności od grupy dzieci, w odpowiedzi na potrzeby i możliwości danego dziecka.

 

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z planów dnia, planów na zajęcia, planów aktywności czyli wizualnej podpowiedzi/ informowania dziecka o kolejnych działaniach/aktywnościach.

 

Naszym nadrzędnym celem jest spójne działanie na wszystkich zajęciach, w których uczestniczy dziecko, wspierając jego rozwój komunikacyjny, społeczny, poznawczy, emocjonalny i ruchowy. 


Jednocześnie pokazujemy naszym przedszkolakom świat, ten świat, który na co dzień ich otacza a czasami tak trudno być im jego częścią: odwiedzamy teatr, kino, zoo, jeździmy autobusami i metrem, karmimy zwierzęta, gotujemy, zapraszamy do siebie różnych gości.

 

Namiastkę tego co robimy, niech zobrazują zdjęcia z prowadzonych terapii i aktywności. Nasze działania dokumentujemy na stronie Facebooka Dobrego Startu - https://www.facebook.com/DobryStartPrzedszkoleiSzkola/, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

 

 

Adaptacja - czyli pierwsze dni w przedszkolu.

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu jest czasem adaptacji dla dziecka ale również jego rodzica, który oddaje swoją pociechę pod opiekę innych osób. Warto aby rodzic miał przekonanie, że jego dziecko jest w dobrych rękach! 

 

Proponujemy, aby w pierwszym tygodniu dziecko korzystało z przedszkola w zdecydowanie krótszym czasie a rodzic w razie potrzeby był obecny w przedszkolu razem z dzieckiem. Z każdym dniem tygodnia adaptacyjnego, czas pobytu dziecka w przedszkolu jest wydłużany.


Czasami jednak tydzień adaptacji, to zbyt krótki czas, albo stają na drodze różne problemy, które powodują dodatkowy stres, negatywne emocje u dziecka. Nic na siłę! W takich sytuacjach, indywidualnie ustalamy plan adaptacji.


 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK