Organizacja

BEZPŁATNE ZAJĘCIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU - WWR. Mamy tylko kilka wolnych miejsc! Zapraszamy :-)

Zapraszamy do Dobrego Startu dzieci  z diagnozą autyzmu / Z. Aspergera, od 2,5 r.ż do 7 r.ż., które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego (wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, zgodnie z art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00, przez cały rok, z wyjątkiem przerwy zimowej (2 tygodnie ferii zimowych dla woj. mazowieckiego) oraz wakacyjnej (2 tygodnie przerwy w sierpniu).

Nasze grupy liczą  4 dzieci, którymi terapeutycznie i edukacyjnie na stałe opiekuje się po 2 terapeutów – nauczycieli.

Dodatkowo w porozumieniu z nauczycielami, z dziećmi pracują fizjoterapeuta / terapeuta SI, logopeda, dogoterapeuta, zarówno na zajęciach indywidualnych jak i grupowych.

Czas trwania zajęć jest dostosowany indywidualnie do aktualnych możliwości rozwojowych dziecka.

Adaptacja - czyli pierwsze dni w przedszkolu.

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu jest czasem adaptacji dla dziecka ale również jego rodzica, który oddaje swoją pociechę pod opiekę innych osób. Warto aby rodzic miał przekonanie, że jego dziecko jest w dobrych rękach!

Proponujemy, aby w pierwszym tygodniu dziecko korzystało z przedszkola w mniejszym zakresie czasowym a rodzic w razie potrzeby był obecny w przedszkolu razem z dzieckiem.  Z każdym dniem tygodnia adaptacyjnego, czas pobytu dziecka w przedszkolu jest wydłużany.

Czasami jednak tydzień adaptacji, to zbyt krótki czas, albo stają na drodze różne problemy, które powodują dodatkowy stres, negatywne emocje u dziecka. Nic na siłę! W takich sytuacjach, indywidualnie ustalamy plan adaptacji.

Organizacja dnia.

Plan dnia jest bardzo ważny w codziennej organizacji placówkitworzy swojego rodzaju przewidywalną strukturę, w której dzieci czują się bezpiecznie. Oczywiście, nasz plan dnia to nie sztywny grafik "od do", taki sam dla każdego dziecka. Może się różnić w zależności od grupy dzieci, w odpowiedzi na potrzeby i możliwości dziecka.

Podczas pobytu w przedszkolu dzieci korzystają z planów dnia, planów na zajęcia czyli wizualnej podpowiedzi/ informowania dziecka o kolejnych aktywnościach.

Rodzice mogą wybrać dla swojego dziecka jeden z pakietów terapeutyczno-edukacyjnych:

• Od godz. 8:00 do godz. 13:00

• Od godz. 8:00 do godz. 14:30

• Od godz. 8:00 do godz. 16:00

Naszym nadrzędnym celem jest spójne działanie na wszystkich zajęciach, w których uczestniczy dziecko, wspierając jego rozwój komunikacyjny, społeczny, poznawczy, emocjonalny i ruchowy.