Organizacja

TERAPEUTO, CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NASZEGO ZESPOŁU??? DOWIEDZ SIĘ KOGO POSZUKUJEMY...

Zapraszamy do Dobrego Startu dzieci  o specjalnych potzrebach edukacyjnych i terapeutycznych, od 2,5 r.ż do 8 r.ż., które posiadają orzeczenie o potrzbie kształcenia specjalnego (wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, zgodnie z art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Otaczamy opieką:

- dzieci z niepełnosprawnością ruchową

- dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

- dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

- dzieci z wadą słuchu

- dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną

- dzieci z zespołami genetycznymi.

Organizacja naszych przedszkoli terapeutycznych oparta jest na oddziałach. Oddział to grupa 4 lub 6 dzieci. Każdy oddział powierzony jest opiece wychowawczo-edukacyjno-terapeutycznej dwóm nauczycielom-terapeutom (pedagodzy specjalni i edukacji przedszkolnej, terapeuci osób ze sprzeżoną niepełnosprawnoscią, psycholodzy, logopedzi).

Dodatkowo w porozumieniu z nauczycielami, z dziećmi pracują terapeuci-specjaliści (między innymi fizoterapeuta, terapeuta SI, logopeda), zarówno na zajęciach indywidualnych jak i grupowych. Czas trwania zajęć jest dostosowany indywidualnie do aktualnych możliwości rozwojowych dziecka.

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-13:00/16:00, przez cały rok, z wyjątkiem przerwy zimowej (2 tygodnie ferii zimowych dla woj. mazowieckiego) oraz wakacyjnej (2 tygodnie przerwy w sierpniu).

Placówki Dobrego Startu spełniają wymogi Sanepidu, Państwowej Straży Pożarnej i są wpisane do ewidencji placówek oświatowych Biura Edukacji m.st. Warszawy.

Adaptacja - czyli pierwsze dni w przedszkolu bez stresu?

Pierwszy tydzień pobytu w przedszkolu jest czasem adaptacji dla dziecka ale również jego rodzica, który oddaje swoją pociechę pod opiekę innych osób. Warto aby rodzic miał przekonanie, że jego dziecko jest w dobrych rękach!

Proponujemy, aby w pierwszym tygodniu rodzic/rodzice byli obecni w przedszkolu razem z dzieckiem.  Z każdym dniem tygodnia adaptacyjnego, rodzice nieco się oddalają. Pozwalają swoim maluchom na bardziej swobodną eksplorację.... A sami przyzwyczajają się do faktu, że oto mały człowiek rozpoczyna kolejny ważny etap w swoim życiu!

Czasami jednak tydzień adaptacji, to zbyt krótki czas, albo stają na drodze różne problemy, które powodują dodatkowy stres, negatywne emocje u dziecka. Nic na siłę! W takich systuacjach, indywidualnie ustalamy plan adaptacji.

Organizacja dnia

Plan dnia jest bardzo ważny w codziennej organizacji placówki, tworzy swojego rodzaju przewidywalną strukturę, w której dzieci czują się bezpiecznie. Oczywiście, nasz plan dnia to nie sztywny grafik "od do", taki sam dla każdego dziecka. Może się różnić w zależności od grupy dzieci, w odpowiedzi na potrzeby i możliwości dziecka.