Organizacja

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA W DOBRYM STARCIE. ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLA TERAPEUTYCZNEGO:-)

Jesteśmy kameralną szkołą niepubliczną dla dzieci z autyzmem. Pierwszą w dzielnicy Białołęka, jedną z niewielu szkół w Warszawie. Po siedmiu latach doświadczeń w przedszkolnej pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, w szczególności z dziećmi z autyzmem, wiemy, że jesteśmy gotowi na kolejny edukacyjny krok.

Zapraszamy do szkolnego „Dobrego Startu” dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, z uwagi na:

- autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym

- autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:30-14:30, przez cały rok, z wyjątkiem przerwy zimowej (2 tygodnie ferii zimowych dla woj. mazowieckiego) oraz wakacyjnej (1 tydzień w czerwcu i 2 tygodnie przerwy w sierpniu) oraz dni ustawowo wolnych.

W odpowiedzi na ewentualne potrzeby Rodziców, planujemy zorganizować świetlicę terapeutyczną, działającą w godz. 14:30 – 16:00, oraz dodatkowe indywidualne zajęcia terapeutyczne.

Szkolna grupa liczy 4 dzieci w klasie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, w klasie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim grupa liczy 5 dzieci.

W szczególnych sytuacja istnieje możliwość nauczania wyłącznie indywidualnego, w tym również na terenie domu ucznia.

Opiekę edukacyjno-terapeutyczną nad klasą realizuje 2 terapeutów – nauczycieli. Dodatkowo w zespole pracuje również logopeda oraz fizjoterapeuta/terapeuta SI, prowadzący terapie indywidualne.