przedszkole dla dzieci z autyzmem Warszawa


Jak pracujemyPOTRZEBUJESZ DLA DZIECKA KAMERALNEJ, ROZWOJOWEJ SZKOŁY TERAPEUTYCZNEJ? REKRUTACJA W DOBRYM STARCIE RUSZA OD CZERWCA!!


Jesteśmy kameralną szkołą niepubliczną dla dzieci z autyzmem. Pierwszą w dzielnicy Białołęka, jedną z niewielu szkół w Warszawie. Po siedmiu latach doświadczeń w przedszkolnej pracy z dziećmi z niepełnosprawnością, w szczególności z dziećmi z autyzmem, byliśmy gotowi na kolejny edukacyjny - tym razem, szkolny krok.

 

Zapraszamy do szkolnego „Dobrego Startu” dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydane przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, z uwagi na:

  •        autyzm,
  •     autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym,
  •        autyzm i niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim.

 

Działamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-13:00, przez cały rok, z wyjątkiem przerwy zimowej (2 tygodnie ferii zimowych dla woj. mazowieckiego) oraz wakacyjnej (1 tydzień w czerwcu i 2 tygodnie przerwy w sierpniu) oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

 

W odpowiedzi na ewentualne potrzeby Rodziców, planujemy zorganizować świetlicę terapeutyczną, działającą w godz. 13:00 – 16:00, oraz dodatkowe indywidualne zajęcia terapeutyczne. 

 

Szkolna grupa liczy 4 dzieci w klasie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, w klasie dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim grupa liczy 5 dzieci.

W szczególnych sytuacjach, istnieje możliwość nauczania wyłącznie indywidualnego, w tym również na terenie domu ucznia. 


Opiekę edukacyjno-terapeutyczną nad klasą realizuje 2 terapeutów – nauczycieli (z reguły jest to pedagog specjalny i psycholog). Dodatkowo w zespole pracuje również logopeda oraz fizjoterapeuta/terapeuta SI, prowadzący terapie indywidualne.


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OK