BEZPŁATNE PRZEDSZKOLE

TERAPEUTO, CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NASZEGO ZESPOŁU??? DOWIEDZ SIĘ KOGO POSZUKUJEMY...

Drodzy Rodzice,

Ogromnie się cieszę, że w stworzyliśmy w "Dobrym Starcie" możliwość  BEZPŁATNEGO korzystania z naszego przedszkola.

Dzieci posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mogą nieodpłatnie (rodzice wpłacają jedynie jednorazową opłatę wpisową) korzystać z terapii oraz edukacji w naszych placówkach. Tę propozycję kierujemy do rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną, z niedosłuchem, dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, dzieci z zespołami genetycznymi. Naszą opieką otaczamy dzieci, które ukończyły 2,5 r.ż..

Jak potwierdzają badania, wcześnie rozpoczęta interwencja terapeutyczna przynosi wymierne korzyści i postępy w rozwoju dzieci, dając im szansę na lepsze funkcjonowanie w grupie rówieśniczej w trakcie dalszej edukacji.

Zapewniamy bezpłatną kompleksową 5 godzinną opiekę, edukację i terapię, między innymi: psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, terapię integracji sensorycznej i rehabilitację ruchową, zajęcia z muzykoterapii, dogoterapii, zajęcia  w sali doświadczania świata. Prowadzimy zajęcia indywidulne oraz grupowe, stosując podejście integracyjne w wyborze metod i rodzajów terapii. Gdy dziecko nie komunikuje się werbalnie, stawiamy na komunikację alternatywną (pcs-y, Makaton). Tworzymy książki do komunikacji i gorąco zachęcamy do korzystania z nich wraz z dzieckiem w domu.

W naszej pracy wykorzystujemy sprawdzone i skuteczne metody terapeutyczne (więcej o nich w zakładce: Nasz program) ale tworzymy również autorskie programy wspomagania rozwoju dzieci. Sami także korzystamy z wiedzy lepszych od nas, biorąc udział w szkoleniach z zewnętrznymi specjalistami.

Pracujemy w kameralnych 4 lub 6 osobowych grupach, które są pod stałą opieką 2 nauczycieli - terapeutów. Z naszymi dziećmi pracują również terapeuci indywidualni - specjaliści w danej terapii: logopeda, psycholog, pedagog, fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej i terapii ręki.

Dysponujemy również najnowszymi pomocami, w tym multimedialnymi, wykorzystywanymi w interwencji terapeutycznej. Jednocześnie pokazujemy naszym przedszkolakom świat, ten świat, który na co dzień ich otacza a czasami tak trudno być im jego częścią: odwiedzamy teatry i kino, zoo, jeździmy autobusami i metrem, pływamy w basenie, karmimy zwierzęta, gotujemy, zapraszamy do siebie różnych gości.

Namiastkę tego co robimy, niech zobrazują zdjęcia z prowadzonych terapii i aktywności. Nasze działania dokumentujemy na stronie Facebooka Dobrego Startu - https://www.facebook.com/DobryStartPrzedszkola, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

Zapraszamy do kontaktu z dyr. przedszkola - P. Violettą Wieremczuk - tel. 532 429 355.

Do zobaczenia w Przedszkolu "Dobry Start" :-)

Małgorzata Przycka - założyciel