„Po godzinach” Centrum Terapii

"Po godzinach" Centrum Terapii

Serdecznie witamy w Centrum Terapii „Po godzinach” 🙂

Po godzinie 16:00, od poniedziałku do piątku, gdy budynek naszego przedszkola i szkoły opuszczają nasi czniowie, toczy się tu drugie.. już nie przedszkolno-szkolne życie :-). Rozpoczynamy wtedy zajęcia indywidualne, z których może skorzystać każde dziecko, które potrzebuje wsparcia i terapii, niezależnie od wieku.

Są to zajęcia odpłatne, z których dochód przeznaczamy na potrzeby działań naszego Przedszkola Terapeutycznego i Szkoły „Dobry Start”, umożliwiając ich funkcjonowanie. Zapewniamy doskonale wyposażone gabinety diagnostyczne i terapeutyczne oraz doświadczonych specjalistów.

Oto oferta Centrum Terapii „Po godzinach”:

• Diagnoza funkcjonalna narzędziem VB-Mapp (wraz z opisem i omówieniem) – 550 zł

VB-MAPP to nowoczesne narzędzie do oceny umiejętności językowych i społecznych dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. Dostarcza kompletnej wiedzy na temat mocnych i słabych stron dziecka oraz umożliwia planowanie jego terapii.

• Diagnoza funkcjonalna narzędziem PEP-R (wraz z opisem i omówieniem) – 350 zł

Profil psychoedukacyjny PEP-R to narzędzie do diagnozy aktualnego wieku rozwoju dziecka, która jest szczególnie użyteczna w układaniu planów terapii dla dzieci z podejrzeniem zaburzeń rozwojowych oraz dla dzieci z autyzmem, zespółem Aspergera, zaburzeniami w rozwoju mowy.

• Terapia indywidualna pedagogiczna (50 min.) – 120 zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 100 zł
  • Terapia indywidualna logopedyczna (50 min.) – 120 zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 100 zł
  • Terapia indywidualna integracji sensorycznej  (50 min) – 120 zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 100 zł
  • Terapia indywidualna psychologiczna (50 min.) – 120zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 100 zł
  • Fizjoterapia indywidualna (50 min.) – 120 zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 100 zł
  • Zajęcia indywidulane z komunikacji alternatywnej AAC – 150 zł, dla podopiecznych Dobrego Startu – 130 zł
  • Pogłębiona diagnoza logopedyczna (wraz z opisem i omówieniem) – 250 zł

Trening jedzenia (pakiet minimalny – szczegóły poniżej) – 1200 zł

W zakresie treningu jedzenia pracujemy nad:

• poszerzaniem repertuaru żywieniowego,
  • akceptowaniem różnorodnych form podawania posiłków (konsystencji),
  • samodzielnym jedzeniem,
  • spokojnym przyjmowaniem jedzenia.

Trening jedzenia obejmuje:

• min. 1 konsultację logopedyczną (50 minut)
  • min. 10 godzin bezpośredniej pracy z dzieckiem (na terenie przedszkola) i udzielanie rodzicom konkretnych informacji bezpośrednio po sesji z dzieckiem,
  • min. 2 konsultacje z rodzicami (60 min),
  • opracowanie programu do pracy w domu.

Każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia, więc powyższe założenia są dopasowywane do potrzeb danego dziecka i rodziców. W przypadku naszych przedszkolaków trening jedzenia jest prowadzony w ramach oferty przedszkola i naszej codziennej pracy z dzieckiem.

W celu zapisania się na zajęcia prosimy o kontakt:

Szkoła, ul. Odkryta 1A  – p. Maria Tomczyk – tel. 737 164 711,  email: m.tomczyk@szkoła-dobrystart.pl

Przedszkole, ul. Internetowa 33 – p. Bernadetta Czubacka – Misterek – tel. 737 164 711, email: b.czubacka@przedszkole-dobrystart.pl

Nasza oferta z pewnością będzie się rozszerzać, w odpowiedzi na potrzeby naszych Podopiecznych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony www i FB.

Serdecznie zapraszamy 🙂